Senatvinė demencija - kas tai?


Alzheimerio liga yra dažniausiai pasitaikantis silpnaprotystės (demencijos) tipas: ji sudaro apie 60 proc. visų demencijos atvejų. Alzheimerio liga atsiranda dėl smegenų ląstelių praradimo ir smegenų masės sumažėjimo.

Kaip liga pasireiškia?

Laikui bėgant, sergančiojo protinės galios silpnėja, palaipsniui pasireikšdamos svarbių dalykų pamiršimu, nesupratimu, kur žmogus esąs, kokia šiandien diena ir pan. Žmogus nustoja rūpintis asmenine higiena, užsisklendžia savyje, darosi viskam apatiškas.

Šia liga sergantis pacientas gyvena praeitimi, prisimena seniai vykusius įvykius, bet užmiršta, kas buvo prieš keletą minučių (iš pradžių trinka trumpalaikė, vėliau ir ilgalaikė atmintis). Vėliau keičiasi žmogaus elgesys, charakteris, jam tampa būtina kitų žmonių priežiūra.

Kaip Alzheimerio liga progresuoja?

Pradinė stadija trunka 2-3 metus. Blogėja ligonio atmintis, keičiasi elgesys, ligoniai suvokia savo bejėgiškumą, dėl to išgyvena, darosi depresiški. Išsivysčiusios ligos stadijoje ligonis nesupranta kalbos, nesugeba pavadinti daiktų, vėliau nesugeba rašyti ir skaityti, pradeda nesiorientuoti vietoje, laike, erdvėje, neatpažįsta žmonių. Galutinėje Alzheimerio ligos stadijoje, kuri išsivysto po 8-10 metų nuo ligos pradžios, išryškėja čiulpimo, čepsėjimo refleksai. Ligoniai kiša į burną daiktus, progresuojant ligai pradeda nelaikyti šlapimo, išmatų.

Reikalinga patikima diagnozė

Alzheimerio ligą būtina atskirti nuo kitų ligų, turinčių panašius simptomus (skydliaukės patologiją, kraujagyslių ligas, depresiją ir kt.). Šią liga diagnozuoti gali tik gydytojas psichiatras, atlikęs tam tikrus testus ir tyrimus.

Gydymas

Būtina sergančiųjų priežiūra ir slauga, kadangi specialaus vaisto nuo Alzheimerio ligos nėra. Šiai ligai gydyti vartojami vaistai, galantaminas ir rivastigminas. Būtinas simptominis depresijos, nerimo, miego ir elgesio sutrikimų gydymas.

Šaltinis: www.infomed.ltAtgal »*****


  SLAUGOS PREKIŲ KATALOGAS


Čiužiniai ir pagalvės | Įranga slaugai | Kosmetika slaugai | Ortopedijos priemonės | Sauskelnės, paklotai | Vežimėliai, ramentai


© slauga.lt - slaugos prekės su pristaymu į namus!


*****